Confusion about PA impedance specification of STM32WL31xx
  • December 29, 2025
  • 2 replies
  • 367 views
Hi!
If I look at the datasheet of STM32WL31xx, I find Table 34. PA impedance which tells e.g. an optimum load impedance of 32 Ω // 16 nH in line 5 (high power, 868MHz)